Івана Купала вітання з Івана Купала поздоровлення Івана Купала привітання

Івана Купала

 Вітання з Івана Купала

Колоритне та цікаве свято Івана Купала , яким закінчується літній сонячний цикл календарних дохристиянських свят – це свято молоді – Купала або Купайла, що з часом, після прийняття християнства, деякою мірою трансформувалося в церковне свято.

Івана Купала

Йдеться про народження Івана Хрестителя, яке святкується церквою 7 липня, або 24 червня за старим календарем. Ще пару слів про історію свята.

загрузка...
загрузка...

Після поширення християнства давнє народне свято Купала в результаті «християнського нашарування» почало називатися святом Івана Купала.

Але народна пам’ять зберегла Купальську обрядовість та пісні, які, як гаївки та колядки, належать до найдавніших часів, до первісних поезій та ритуалів на честь життєподателя – Сонця.

Трохи інформації про це свято з Вікіпедії

Назва «Іван Купала» має народно-християнське походження та є слов’янським варіантом імені Іоанн Хреститель (грец. Ιωάννης ο Βαπτιστής). Оскільки βαπτιστής, «баптістіс» — епітет Іоанна, що буквально перекладається як «купатель, занурювач», у народі його звали Іваном Купалою (Купайлою). Така назва свята була зумовлена і власне слов’янськими уявленнями: купання (від праслов. *kǫpati) означає ритуальне обмивання, очищення, яке здійснювалося у відкритих водоймах. Тому, з одного боку, саме цьому має бути зобов’язана поява епітету «Купала», «Купайла» — як переклад «Хреститель», а, з іншого боку, назва свята пізніше була переосмислена народною етимологією та ув’язана з ритуальними купаннями в річках під час цього свята.

Деякі науково-популярні та неоязичницькі видання пов’язують свято з «язичницьким божеством» Купала. Дана точка зору не має достовірних підтверджень, оскільки сумнівне існування в слов’янському язичництві самого цього божества. Вперше божество «Купала» згадується в Густинському літописі (XVII століття); воно є плодом непорозуміння — літописець, знаючи про «ігрища» на Івана Купала, прийняв назву свята за ім’я язичницького бога. Згодом це непорозуміння було повторено переписувачами, а потім і ранніми дослідниками слов’янської міфології, в результаті чого у слов’янському пантеоні з’явилося нове «божество».

Насправді ж Купала міг з’явитися в народних уявленнях лише як фольклорна персоніфікація свята, що відбилася, наприклад, у піснях. Натомість у деяких регіонах Русі називали свято Ярилин день, хоча не виключено, що весняне рівнодення (новий рік) також було пов’язане з Ярилом. Це був останній день русального тижня. Ярило був божеством весни й кохання, тому його відповідниками є Камадева та Купідон. Після купальських ігор визначалися пари суджених, а наступний день, Февронії Русальниці, протегував сім’ї та любові. В давнину з цього дня й до Петра гралися весілля.

Івана Купала

Музичне вітання з Івана Купала кліп

Текст пісні

Івана Купала

              Ой на Івана, та й на Купала
              Там дівчинонька квіти збирала.

              Квіти збирала, в пучечки клала,
              До річки несла, в воду пускала

              "Ой світи, сонце, світи та й не грій,
              Щоб мій віночок та й не згорів.

              Щоб мій віночок живим зостався
              Та й миленькому в руки дістався".

              Пливи, віночку, по синій хвилі
              До тої хати, де жиє милий.

              Поплив віночок та й за водою,
              Серце дівоче забрав з собою.

 

Івана Купала Вітання з Івана Купала поздоровлення Івана Купала привітання українською мовою

Івана КупалаЦе свято стало улюбленим літнім святом по всій территорії України. Молодь Купальську ніч зазвичай відзначає в за містом, тобто в поєднанні з природою. Дівчата в ніч на 7 липня плетуть віночки з польових та лісових квітів, а потім шукають водоймища і пускають віночки на воду. Це таке своєрідне ворожіння, дівоча забава. Ще молодь в купальську ніч розпалює багаття, саме біля цього вогнища проходить свято. Пісні, співи, танці до самісінького ранку. Своєрідний молодіжний фестиваль, що прийшов до нас з давніх давен.

Loading...

Добавить комментарий

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.