День Державного прапора України, привітання з днем Державного прапора України

День Державного прапора України святкуємо 23 серпня.

Державний правор України   Чому саме 23 серпня?

загрузка...
загрузка...

Раніше День Державного Прапора святкувався тільки в Києві на муніципальному рівні. Столиця відзначала це свято 24 липня. Саме цього дня у 1990 році синьо-жовтий прапор було піднято над Київською мерією.  23 серпня 1991 року — після провалу путчу в Москві — група народних депутатів внесла синьо-жовтий український прапор до сесійної зали Верховної Ради. Освячення Національного прапора було проведено священиком священиком УАПЦ Петром Бойком. До цієї події був виданий Указ Президента України, Л.Кучми, «Про День Державного Прапора України» № 987/2004. Також про ці події написана картина, яка наразі знаходиться на стіні ВРУ, а цей прапор, як реліквія, урочисто зберігається під склом в музеї ВРУ. Наступного дня Україна проголосила незалежність. Після проголошення незалежності України, 4 вересня 1991 — після триразового голосування і погрози Кравчука, що він подасть у відставку, якщо питання не буде вирішено, синьо-жовтий національний прапор урочисто піднято над будинком парламенту. Державний Прапор України, чи завжди він був синьо-жовтим, як зараз? Украінці з дитинства знають, що символізує синьо-жовтий стяг України. Це блакитне небо над золотистими полями пшениці! Але… Виявляється, прапор України в дійсності завжди був золотисто-синім. Жовтий — сонце, синій -Руське море і наші ріки. Ось стародавня козацька ікона Покрови пресвятої Богородиці

День Державного прапора України

Жовтий колір на українському прапорі, що відображений на покривалі (покровах) в руках у Богородиці на цій іконі позначений зверху, синій-знизу. Знаменита картина Іллі Рєпіна “Козаки пишуть листа турецькому султану” також свідчить про те, що український прапор в давнину був золотисто-синім, жовто-синім, а не синьо-жовтим, як зараз. День Державного прапора України привітання Цікаве історичне дослідження про кольори українського прапора у документальному фільмі “У Пошуках Iстини — Таємний Код Прапора України”

загрузка...

 У пошуках Істини – Таємний код Прапора України — український документальний фільм, 2008р. про український прапор. Ведучий: В’ячеслав Гармаш.

 У пошуках Істини – Таємний код Прапора України дивитися онлайн

Вірш про Україну та український прапор

Я — українець. Є у мене право

На рідну мову та свою державу,

На гордий прапор золотисто-синій,

На щастя жити у такій країні.

Я — українець. Право знати маю

Про тих, кого героями вважаю,

Що людство рятували від руїни,

— Синів і дочок, гідних України.

Я — українець. Хочу право мати

Завжди усе, що думаю, казати,

На незалежну та міцну державу,

На все, що гарантовано по праву.

Я — українець. І моє це право

Привітання на день державного прапора України у прозі

Дорогі друзі!
Сердечно вітаю всіх вас з Днем Державного Прапора України.
Державний прапор України – це символ духу українського народу і свободи нашої країни. Це символ всіх важлиівих етапів і звершень, що сталися протягом усіх років незалежної України.
Дозвольте привітати, дорогі українці, вас з таким гарним святом і побажати кожній українській родині нашої незалежної України щастя, здоров’я, мирного неба і віри в краще майбутнє нашої держави.
 
Loading...

Патріотичні вірші про український прапор

ПРАПОР
Прапор — це державний символ
Він є в кожної держави;
Це для всіх — ознака сили,
Це для всіх — ознака слави.

Синьо-жовтий прапор маєм:
Синє — небо, жовте — жито;
Прапор цей оберігаєм,
Він — святиня, знають діти.

Прапор свій здіймаєм гордо,
Ми з ним дужі і єдині,
Ми навіки вже — народом,
Українським, в Україні.
Н. Поклад

з Днем Державного прапора України

Патріотичні вірші про український прапор

ПРАПОР
Синій, як море, як день, золотий —
З неба і сонця наш прапор ясний.
Рідний наш прапор високо несім!
Хай він, уславлений, квітне усім!

Гляньте, на ньому волошки цвітуть,
Гляньте, жита в ньому золото ллють.
З жита й волошок наш прапор ясний.
З неба і сонця, як день весняний.
О. Олесь

Патріотичні вірші про український прапор


НАШ ПРАПОР

Небеса блакитні
Сяють з глибини,
А пшеничні й житні
Мерехтять лани.

Образ цей не зблідне,
Хоч минуть жнива.
Це знамено рідне –
Злото й синява.

Прапор наш, як літо,
В сонці майорить.
По долині – жито,
По горі – блакить.

Прапор наш – не битва,
Не рушничний дріб:
По горі молитва,
По долині – хліб.
Д. Павличко

з Днем Державного прапора України

Патріотичні вірші про український прапор


ПІД РІДНИМ ПРАПОРОМ

Стань під прапор синьо-жовтий —
Стяг відважних прабатьків,
Доторкнися позолоти
Запорозьких козаків,

Доторкнися голубизни
Патріотів-вояків.
Стань під прапором Вітчизни
Серед гордих юнаків.

І засяє над тобою
Найдорожче із клейнод,
Шануватимеш з любов’ю
Рідну армію і флот,

Будеш гордим за чесноти
Героїчних прабатьків.
Стань під прапор синьо-жовтий
Запорозьких козаків.

Патріотичні вірші про український прапор

ГЕРБ
Наш герб — тризуб,
Це воля, слава й сила;
Наш герб — тризуб.
Недоля нас косила,
Та ми зросли, ми є,
Ми завжди будем,
Добро і пісню несемо
Ми людям.
Н. Поклад

з Днем Державного прапора України

Патріотичні вірші про український прапор

УКРАЇНСЬКИЙ ПРАПОР
Вітер весняний на площах
Стяг український полоще,
В прапорі – просинь небесна,
Золото поля чудесне.

з Днем Державного прапора України 5

 Для українців за останній рік жовтоблакитний прапор став не лише символом державності, але й символом доброти, честі, відваги, свободи, мужності, гордості, незалежності…  Український прапор надихає, додає сил і веде нас до перемоги. Слава Україні!

Патріотичні вірші про український прапор


ТРИЗУБ

Наш герб — тризуб. У ньому сила
Отця небесного і сина.
Уважно придивись до нього —
На Духа схожий він Святого,
Що голубом злетів з небес
І у людських серцях воскрес.
Тризуб, немов сім’я єдина,
Де тато, мама і дитина
Живуть у мирі і любові
На Україні вольній, новій.
В. Паронова

Loading...

День Державного прапора України, привітання з днем Державного прапора України: 3 комментария

 1. Любов Чуб

  “Виявляється, прапор України в дійсності завжди був золотисто-синім”. Та невже? І де ж докази про це “завжди”? У фільмі про код прапора нема ЖОДНОГО посилання на історичні документи, світоглядні джерела. Домисли, домисли, домисли… Грушевський затвердив жовто-блакитний прапор? І де ж цей документ про затвердження? Натомість є історично зафіксований факт затвердження 18 липня 1918 року військового морського прапора, у верхньому кутку якого зображено синьо-жовтий прапор УНР. Хіба допустив би М. Грушевський такий прапор, якби затвердив жовто-блакитний? Оригінал та перший зразок українського військового прапора був збережений ад’ютантом міністра морських справ УНР капітан-лейтенантом Святославом Шрамченком. Ним же був збережений прапор морського міністра. Нині ці прапори зберігаються в українському національному музеї в Чикаго. Тож коли влада перейшла до гетьмана Скоропадського, необхідності перевертати прапор не було. Крапку ж в питанні про справжній прапор УНР було поставлено в 1992 році актом передачі Президентом УНР в екзилі Миколою Плав’юком Президентові України Леоніду Кравчуку синьо-жовтого прапора та грамоти Державного Центру УНР про те, що Українська Незалежна Держава, проголошена 24 серпня 1991 року, є правонаступницею УНР. Будь-хто може пересвідчитися в цьому, переглянувши відповідне відео . http://www.istpravda.com.ua/videos/2012/01/22/69657/
  Про сакральність кольорів прапора маємо говорити виходячи з того,що саме означає наш прапор. Державний прапор України, згідно з Конституцією, є символом ДЕРЖАВИ, Держава – це народ. Існування та розвиток держави, народу відбувається не лише завдяки сонцю й воді, а найперше – завдяки Духовності (ідеали, віра, мораль, етика тощо). Тож маємо розглядати символ держави як символ Духовності й фізичного(матеріального) життя, достатку. Духовність в українців завжди пов”язувалася НЕ з Сонцем, а із синім небом. У фільмі та й в усіх дописах тих, хто закликає до перевертання Державного прапора, нема жодного посилання на первинні джерела з мудрістю наших предків. А вони, ці джерела, ведуть мову про ВИЩЕ НЕБО (ВЕДИ), СВАРГУ як Небо Духовне (санскрит), СИНЬ СВАРГА (Велескнига). Тож духовність, яка вища за фізичне життя ( а життєва сила та достаток завжди пов”язувалися в укранців із Сонцем та врожаями майбутнього хліба) символізується СИНІМ кольором і відповідно має бути вищою за символ достатку. Що і відображено на нашому символі держави – прапорі. Детальніше тут: https://www.facebook.com/notes/%D0%BB%D1%8E%D0%B1%D0%BE%D0%B2-%D1%87%D1%83%D0%B1/%D0%BD%D0%B5-%D1%87%D1%96%D0%BF%D0%B0%D0%B9%D1%82%D0%B5-%D0%BD%D0%B0%D1%88-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%BF%D0%BE%D1%80/850784021734469
  Стосовно козаків, то якщо в них і був жовто-блакитний прапор, то як він вплинув на них та хід історичних подій? Братання з москвою та руйнування Січі. Про козаків та “сонячно-блакитний прапор перемоги” – тут: https://www.facebook.com/notes/%D0%BB%D1%8E%D0%B1%D0%BE%D0%B2-%D1%87%D1%83%D0%B1/%D0%BF%D1%80%D0%BE-%D1%81%D0%BE%D0%BD%D1%8F%D1%87%D0%BD%D0%BE-%D0%B1%D0%BB%D0%B0%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%BD%D0%B8%D0%B9-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%BF%D0%BE%D1%80-%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D0%B3%D0%B8/854805081332363

 2. Ярослав

  Мене дуже дивує позиція вашого інтернет ресурсу. На сторінці , де поетами, істориками та художниками доведено що прапор України має жовту стрічку вгорі та синю внизу, майорить синьо-жовте полотнище. Ганьба!

  1. Zozule4ka Автор записи

   А хіба наш інтернет ресурс має статус державного органу для зміни державного прапора?)) Обговорюєм і пишемо задля того, щоб проінформувати суспільство. Після прийняття позитивного рішення усім суспільством про зміну кольорів державного прапора – картинку змінемо. А поки що немає в нас повноважень.

Добавить комментарий

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.